Parkiet Gdańsk

Zadzwoń TERAZ: 604 881 517

i umów się na bezpłatną

wizytę na budowie!

Dlaczego warto zdecydować się na parkiet drewniany?

Można odważnie powiedzieć, że podłoga to jeden z najważniejszych elementów naszego domu. Bez niej ciężko jest nawet myśleć o wyposażeniu wnętrza. Podłoga, jako jeden z najbardziej eksploatowanych komponentów mieszkania, powinna spełniać nie tylko walory estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Ta, którą wybierzemy starannie, nie próbując na niej oszczędzać - będzie nam służyć przez długie lata. Zanim podejmiemy decyzję o wyborze odpowiedniego materiału, powinniśmy mieć pewność, że nasz wybór nie jest oparty na oszczędności. Ostatecznie, gdy zdecydujemy się na remont, łatwiej będzie nam wymienić meble oraz dywany niż całą posadzkę. Co powinniśmy wziąć pod uwagę podczas wyboru podłogi?

Wśród wielu możliwości, możemy zdecydować się między innymi na podłogę kamienną (np. marmurową), wykładzinę bądź panele. Jeżeli jednak zależy nam na klasie oraz elegancji pomieszczenia, najlepszym wyborem będzie drewniany parkiet. Drewno spowoduje, że wnętrze uzyska przytulny i elegancki wystrój, w którym łatwiej będziemy mogli się zrelaksować. W przeciwieństwie do zimnych, kamiennych płytek, drewno wprowadza do pomieszczenia bardzo dużo przytulnego, domowego ciepła. Parkiet drewniany jest również doskonałym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ jego czyszczenie nie jest tak problematyczne, jak w przypadku wykładzin czy paneli, gdzie kurz zbiera się w różnych zakamarkach. Istnieje również możliwość montażu ogrzewania podłogowego pod parkietem drewnianym, co umożliwi nam chodzenie po domu boso. Jeżeli posiadamy dzieci, nasza podłoga jest bardziej narażona na wgniecenia oraz zarysowania. W takiej sytuacji warto zdecydować się na drewno o wysokiej twardości. Wybierając dodatkowo niejednolity kolor parkietu, ukryjemy potencjalne, niewielkie zarysowania. W przypadku posiadania zwierząt domowych, również należy zwrócić uwagę na twardość oraz kolor drewna. Odcień parkietu można dopasować do koloru sierści zwierzaka.

W przeciwieństwie do paneli, solidnie wykonane drewniane parkiety lakierowane, gwarantują nam nie tylko wytrzymałość oraz ochronę przed wilgocią, ale także odporność na nieestetyczne zarysowania. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy cenimy sobie elegancję wystroju naszego wnętrza. Podczas układania parkietu należy zwrócić uwagę na jakość materiału, z którego został on wykonany. Jeżeli drewno, którego użyjemy będzie wysokie gatunkowo oraz zostanie zastosowana odpowiednia przeciwwilgociowa izolacja, możemy uzyskać efekt idealnie gładkiej posadzki. W tym celu wystarczy parkiet polakierować na wysoki połysk. Podłoga zabezpieczona w ten sposób może przetrwać przez lata, a jej stan pozostanie niemal nienaruszony. Jak wybrać odpowiedniego specjalistę, który wykonuje usługi parkieciarskie?

Trójmiasto jest bazą wielu firm, które oferują układanie parkietów. Aby mieć pewność, że trafiliśmy na profesjonalistę, warto sugerować się przede wszystkim doświadczeniem w branży. Bardzo dobre rekomendacje oraz ponad dwudziestoletnią praktykę posiada firma Usługi Stolarskie Jan Czapiewski, zlokalizowana w Pruszczu Gdańskim. Wybierając Usługi Stolarskie Jan Czapiewski, posiadamy gwarancję solidnego wykonania przy wykorzystaniu najwyższej jakości materiałów. Nawiązując współpracę z firmą, otrzymamy kompleksową usługę pomiarów wilgotności oraz profesjonalne przygotowanie podłoża przed montażem parkietu. Bogata oferta wyboru drewna (krajowe oraz egzotyczne), a także różnorodność wielkości desek parkietowych, pozwala na wykonanie podłogi, dopasowanej do potrzeb każdego klienta. Usługi Stolarskie Jan Czapiewski to firma z tradycją, która istnieje od 1990 roku. O jakości oferowanych usług świadczą przede wszystkim bardzo pozytywne rekomendacje zadowolonych klientów oraz wysoka pozycja w rankingach trójmiejskich.